• Wpisów: 60
  • Średnio co: 29 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 22:50
  • Licznik odwiedzin: 15 720 / 1803 dni
 
julia4you
 
Hejka!Co tam u was? Ja w domku siedzę chora.Pół dnia przeleżałam w łóżku.A miałam jutro iść po mój nowy telefon.Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej.Obiecałam sobie, że w maju będzie najwięcej wpisów, a tu już połowa maja i dopiero 3 post.Jak widać dość kiepsko.Dziś co nie co o znanym Christionie Diorze.Nawet nie wiedziałam, że tworzy takie piękne suknie.W ogóle nie wiele o nim wiedziałam.Mam nadzieje, że wy też polubicie tą markę.

W historii Marki kluczową rolę odegrały dwie postacie. Jej założyciel Christian Dior i jeden z jej największych projektantów John Galliano. Pierwszy, zanim wpadł na pomysł stworzenia swojego własnego domu mody, miał swoją galerię sztuki.Nie mógł jej prowadzic po tym jak krach na giełdzie zrujnował rodzinne finanse. Zaczął wówczas rozsyłać po Paryżu swoje modowe szkice. Jako projektant został zatrudniony najpierw przez Roberta Pigueta, a potem Lucien Lelong. Już pięć lat później jeden z tekstylnych potentatów zdecydował się sfinansować własne przedsiębiorstwo Diora.

Pierwsza kolekcja nowego domu mody ukazała się w 1947 roku. Określona mianem „New Look” bazowała na wąskiej jak u osy talii i niezwykle szerokiej spódnicy. Po tym pierwszym, spektakularnym sukcesie marka już zawsze utrzymywała się na wysokim poziomie, w każdym sezonie proponując coś zupełnie nowego i zdobywając serca gwiazd takich jak Marlene Dietrich, Rita Hayworth, czy księżna Windsoru.

Pierwszy mistrz zmarł w 1957 roku. Od tego czasu głównym projektantem marki zostaje Yves Saint Laurent, 21-letni asystent Diora. Sukces przyniosła mu już peirwsza kolekcja – oparta na bazie trapezu.
W 1995 roku księżna Diana pokazała się z torebką „Lady Dior”, nadając jej status ikony. Rok później do projektantów Diora dołączył John Galliano. Pierwszym z jego sukcesów okazuje się „Saddle bag”. Od 1999 roku jest on projektantem większości tego, co pojawia się na pokazach Diora – aż do dziś.
Oto projekty, które mnie osobiście zachwyciły.Wybierajcie, które waszym zdaniem są najlepsze(numerki są przypadkowe).
1.
be040061-1517_0x420.jpg

2.
Christian-Dior-Wedding-Dress-08-600x899.jpg

3.
Christian+Dior+Fall+2012+dAhWnCzGE3El.jpg

4.
christian_dior_resort_2011_shanghai-1.jpg

5.
christian_dior_paris_fashion_week01.jpg

6.
christian_dior_hautecouture_ss2010c.jpg

7.
Christian-Dior-Couture-Spring-2012.jpg

8.
Christian-Dior-Couture-Spring-201210.jpg

Pozdro dla was:)Do zobaczenia:)

Nie możesz dodać komentarza.